AGM İnşaat

+90 (0252) 513 3614 info@agminsaat.com

Menu
Kentsel Dönüşüm Bina Ortak Karar Protokolü

binaortakkarar

KENTSEL DÖNÜŞÜM BİNA ORTAK KARAR PROTOKOLÜ

Eviniz, İşyeriniz için hazırlanmış Deprem Risk Raporunun Bakanlıkça onayı ile Binanız Kentsel Dönüşüm kapsamına girmiş; kanunen 60 gün içerisinde Hak Sahipleri binadaki hisse oranlarına göre 2/3 Çoğunlukla Bina Ortak Karar Protokollerini hazırlatıp Bakanlık onayınasunmaları gerekmektedir.

Bina Ortak Karar Protokolünde Yeni Binanızın nasıl yapılacağı, Kim tarafından yapılacağı, binadaki yeni dağılımın nasıl olacağı, eğer binanıza takviye güçlendirme yaptıracaksanız (4/5 çoğunluk gereklidir) kime yaptırılacağıgibi kararların alıp BAKANLIĞA sunulması gerekmektedir.

BİNA ORTAK KARAR PROTOKOLÜ KESİNLİKLE VE KESİNLİKLE HAK SAHİPLERİNİN KENDİ ARALARINDA TOPLANIP APARTMAN YÖNETİM KARAR DEFTERİNE YENİ BİNALARIN İÇİN ALMIŞ OLDUKLARI KARARLARI YAZDIKLARI BİR PRTOKOL DEĞİLDİR. BU ŞEKİLDE YAPILAN ÇALIŞMALAR BAKANLIKÇA KABUL EDİLMEMEKTEDİR. UZMANLAR TARAFINDAN HAZIRLANMADIĞI TAKDİRDE İLERİDE AÇILACAK BİR DAVADA HERŞEY BAŞA DÖNEBİLİR VE HAK SAHİPLERİ İÇİN CİDDİ HUKUKİ SIKINTILAR DOĞABİLİR.

AGM Mühendislik Kentsel Dönüşüm BİNA ORTAK KARAR PROTOKOLÜ’ nün hazırlanması konusunda Bina, Site Yönetimleri ile Hak Sahiplerine hizmet vermektedir.

BİNA ORTAK KARAR PROTOKOLÜNÜN yanı sıra Binada 2/3 çoğunluğun almış olduğu karara karşı çıkan 1/3 azınlık hak sahiplerinin hisseleri; bakanlıkta bina hak sahiplerine açık arttırma ile satışı yada bakanlıkça kamulaştırma hizmetini de AGM Mühendislik Kentsel Dönüşüm vermektedir.

Bina Ortak Karar Protokolü hazırlanırken Binada hak sahiplerine ve/ veya varislerine ulaşılamaması durumları, binadaki mevcut hisselerin düzgün paylaşım yapılmadığı durumlarda da AGM Mühendislik Kentsel Dönüşüm hizmet vermektedir.

Kentsel Dönüşüm Bina Ortak Karar Protokolünün hazırlanması ve 1/3 azınlık hisselerini bakanlıkta satışı veya kamulaştırması için AGM Mühendislik Kentsel Dönüşüm’ü aramanız yeterlidir. Uzmanlarımız en kısa sürede size yardımcı olacaklardır.